Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aivar Kuusmaa
Aivar Kuusmaa Foto: Pm

Laupäeva hommikul sai TTÜ korvpallimeeskonna peatreener Aivar Kuusmaa šoki. Kapten ja mängujuht Reimo Tamm teatas, et traumapunktis diagnoositi tal rangluumurd ning hooaeg on sellega lõppenud. Kaks päeva elas Kuusmaa teadmises, et peab läbi ajama eelmises kohtumises Indrek Reinbokiga kokku põrganud meheta.

Eile sattus Tamm pädevamate arstide juurde, kes uurisid õlast tehtud röntgenipilti ning tunnistasid luu terveks – valu põhjuseks olevat hoopis põrutus. Kell neli pärastlõunal sai Tamm valuvaigistavat rohtu ning kaks tundi hiljem jooksis juba platsile. 30 minutiga tõi ta 15 punkti ning aitas oma meeskonna 98:87 võidule. «Mängu ajal polnud valu tunda – ilmselt sain väga head rohtu,» sõnas Tamm muheledes.

TTÜ pidas pingele vastu

Ühtlasi see tähendas, et TTÜ võitis Tallinna Kalevi vastu peetud veerandfinaali mängudega 3:1. «Ma ei oska öelda, mis sai täna otsustavaks, ent mul on hea meel, et poisid pidasid hästi vastu ja viskasid lõpus kõik pallid sisse,» märkis Kuusmaa. «Pelgasin veerandfinaale, kaotuse korral oleks võinud küsida, et mille kuradiga oleme siiani tegelenud.»

Neljamänguliseks veninud seeria järel saavad TTÜ põhimehed puhkust. Reedel mängitakse Balti liiga Challenege Cupi kolmanda koha mängu, pühapäeval alustatakse valmistumist poolfinaaliks Rakvere Tarvasega.

Pokla näeb varu

Eile olid TTÜ parimad Joosep Toome 28 ja Joosep Pokla 23 punktiga, Kalevi kasuks tõi Nicholas Covington 21 punkti. Seeria alguses madalseisus olnud Pokla kerkis TTÜ veduriks just kahes viimases mängus.

«Valmistusin mängudeks vaimselt teisiti kui varem,» selgitas kiirete liigutuste, täpsete visete ja emotsionaalsusega hiilanud Pokla. «Tundsin, et olen päris hea ja saan mängu oma õlule võtta.»

Vaatamata heale sooritusele ja seeria võidule ei hõljunud Pokla pilvedes, vaid nägi TTÜ tegutsemises ka puudujääke. «Poolfinaaliks on meil veel arenemisruumi küllaga,» teatas ta.